wersja testowa serwisu

Złodziej kabli przyłapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK. Posiadał znaczną ilość amfetaminy

262-123382
fot. KPP w Kutnie

Ukradł kable z terenu dworca kolejowego w Kutnie i został przyłapany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci odnaleźli ponadto prawie 50 gramów amfetaminy. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

29 listopada 2020 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali informację z nastawni, że w jednym z opuszczonych budynków kolejowych może dochodzić do dewastacji mienia lub kradzieży. W pustostanie tym znajdowały się kable elektryczne nienależące do PKP. Funkcjonariusze ujawnili tam mężczyznę, który poprzecinał kable na mniejsze odcinki. Mężczyzna został ujęty przez pracowników SOK, a następnie przekazany policji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Kutna. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu ujawniono biały proszek. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina, której zabezpieczono prawie 50 gramów. Ponadto policjanci odnaleźli wiele rzeczy mogących pochodzić z innych przestępstw, w tym z kradzieży w łamaniem, które miały miejsce na terenie Kutna.

Na chwilę obecną zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów, ale śledczy nie wykluczają kolejnych, gdyż sprawa jest rozwojowa. 40-latek w poniedziałek, 30 listopada usłyszał zarzuty za kradzież oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KPP w Kutnie