wersja testowa serwisu

Złodzieje katalizatorów z Kutna zatrzymani przez policję. Grozi im po 5 lat więzienia

Złodzieje katalizatorów z Kutna zatrzymani przez policję. Grozi im po 5l at więzienia
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatorów samochodowych. Funkcjonariuszy zaalarmowała jedna z mieszkanek, którą zaniepokoił mężczyzna krążący wokół jej samochodu. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 maja 2021 roku tuż przed godziną 12:00 kutnowski dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Kutna. Według zgłoszenia nieznany jej mężczyzna miał podejrzanie zachowywać się i kręcić wokół jej samochodu. Kiedy kobieta podchodziła do auta, mężczyzna uciekł w kierunku lasu. Przy samochodzie zauważyła wówczas założony lewarek.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazany rejon. Pod samochodem ujawnili nacięty już katalizator. Zgłaszająca wskazała również mundurowym zaparkowany obok Opel Astra, w którym dwaj mężczyźni przypatrywali się całej sytuacji. Mundurowi wylegitymowali kierowcę oraz pasażera tego pojazdu. Okazali się nimi 28 i 22-letni mieszkańcy Kutna. Mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani. Na ubraniach jednego z nich widoczne był plamy mogące świadczyć o próbie kradzieży przez nich katalizatora.

Policjanci dokonali przeszukania mężczyzn oraz pojazdu, w którym się znajdowali. U 28-latka w ubraniu ujawniono potwierdzenie umowy sprzedaży katalizatora. Ponadto mężczyzna ten posiadał również przy sobie amfetaminę. Obaj zostali zatrzymani i osadzenie w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Intensywna praca śledczych potwierdziła, że dwaj zatrzymani wspólnie z jeszcze jednym ustalonym już przez mundurowych mężczyzną, tego dnia usiłowali dokonać kradzieży katalizatora z samochodu Opel Astra. Zebrany materiał dowodowy potwierdził również, że mężczyźni kilka dni wcześniej dokonali kradzieży także dwóch innych katalizatorów. Jeden z nich został już odzyskany przez mundurowych.

8 maja mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzieże katalizatorów oraz za usiłowanie kradzieży jednego z nich. 28-latek dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie środków psychotropowych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanie trzeciego sprawcy to kwestia czasu. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kutnie

fot. KPP w Kutnie