wersja testowa serwisu

Zmiana na stanowisku Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego. Magdalena Krupińska-Kotulska zastąpiła Marka Jędrzejczaka

6455

Nastąpiła zmiana na stanowisku Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego. Marka Jędrzejczyka zastąpiła Magdalena Krupińska-Kotulska.

We wtorek, 6 lipca odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Kutnowskiego. Głównym puntem obrad było odwołanie z funkcji Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego Marka Jędrzejczaka.

- W związku z licznymi sygnałami ze strony radnych i zarządu powiatu, że czas na zmianę kursu w funkcjonowaniu zarządu pozwalam sobie wystąpić z tym przedmiotowym wnioskiem. Myślę, że pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i przyszedł czas na rekonstrukcję składu zarządu. Uważam, że powiew świeżości wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój naszego powiatu, a podjęta dzisiaj przez Państwa Radnych decyzja będzie impulsem do dalszej ciężkiej pracy Zarządu – mówił w uzasadnieniu wniosku Daniel Kowalik. 

W głosowaniu tajnym dwunastu radnych było „za" wnioskiem, trzech „wstrzymało się„ od głosu, a czterech było „przeciwnych". Tym samym Marek Jędrzejczak został odwołany ze swojej funkcji. 

Następnie odbyło się głosowanie nad powołaniem nowego Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego. Była tylko jedna kandydatka - Magdalena Krupińska-Kotulska. Nie było niespodzianki i Rada czternastoma głosami „za" i czterema „przeciw" podjęła uchwałę w sprawie powołania nowego Wicestarosty.

- Na zadowolenie jeszcze przyjdzie czas. Aktualnie jest czas na bardzo aktywną pracę, która musi trwać dwa i pół roku, do upływu kadencji. Na tej pracy trzeba się skupić, a o zadowoleniu możemy porozmawiać na koniec, już po wykonanym zadaniu - powiedziała EKU24 Magdalena Krupińska-Kotulska, nowy Wicestarostwa Powiatu Kutnowskiego.