wersja testowa serwisu

Znamy listę projektów do Budżetu Obywatelskiego, które powalczą o głosy skierniewiczan!

bomFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Poznaliśmy ostateczną liczbę projektów jakie trafią pod głosowanie w ramach Skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Komisja weryfikacyjna zakończyła pracę i przedstawiła swoje ustalenia.

Skierniewiczanie do 17 czerwca br. przesyłali propozycje swoich projektów do kolejnej odsłony budżetu partypacyjnego. Łącznie wpłynęły 42 wnioski. Wszystkie zostały szczegółowo zbadane przez Zespół ds Budżetu Obywatelskiego w skład którego wchodzą pracownicy merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek kultury i sportu.

Pozytywnie zaopiniowano aż 31 projektów. 9 z nich znalazło się na liście projektów ogólnomiejskich, zaś kolejne 22 powalczy o głosy w poszczególnych regionach (3 w Rejonie I, 5 w Rejonie II, 7 w Rejonie III, 7 w Rejonie IV). 11 projektów Zespół zakwalifikował jako niemożliwe do zrealizowania. Listy projektów zaopiniowane pozytywnie oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wniosków zaopiniowanych negatywnie znajdują się w załącznikach poniżej.

Przypominamy, głosowanie odbędzie się w dniach 6 – 17 września 2021 r., a jego wyniki powinniśmy poznać do 24 września. Wnioskodawcy mają teraz czas, aby swoje propozycje rozpromować wśród mieszkańców. Szczegółowe informacje jak i gdzie głosować opublikujemy na naszej stronie.

Pliki do pobrania

  • Projekty ogólnomiejskie zaopiniowane pozytywnie Pobierz
  • Projekty lokalne zaopiniowane pozytywnie Pobierz
  • Projekty ocenione negatywnie Pobierz 
  • Opinia dotycząca wniosku do budżetu obywatelskiego "Budowa tężni solankowej" Pobierz
  • Opinia dotycząca wniosku do budżetu obywatelskiego "Budowa systemów monitoringu i nagłośnienia na obiekcie sportowym przy ul. Nowobielańskiej 102" Pobierz 
  • Opinia dotycząca wniosku do budżetu obywatelskiego „Uporządkowanie kanalizacji deszczowej bloku 11a przy ul. Sobieskiego w Skierniewicach" Pobierz 

źródło: UM Skierniewice