wersja testowa serwisu

Znęcał się nad swoją matką. "Bił, wyzywał, poniżał, upokarzał i groził pozbawieniem życia"

woman-1246587_960_720

Najbliższe dwa miesiące 40-letni mężczyzna zatrzymany przez gostynińskich policjantów spędzi w areszcie. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką.

Gostynińscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Sanniki, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją matką.

- Do awantur dochodziło za zamkniętymi drzwiami mieszkania. Oprawca bił, wyzywał, poniżał i upokarzał swoją matkę, a także groził jej pozbawieniem życia - informuje asp. Żaneta Kołodziejska z KPP w Gostyninie.

Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzut znęcania się nad matką w warunkach recydywy. Na postawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie, sąd zastosował wobec mieszkańca gminy Sanniki tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Z uwagi na recydywę, czyli powrót do przestępstwa 40-latkowi grozi wyższa kara.

- Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych - dodaje asp. Żaneta Kołodziejska. - Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.