wersja testowa serwisu

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli świąteczne podarunki dla potrzebujących.

9lbot_paczki-4187

Od kilku dni Terytorialsi dostarczali paczki dla seniorów i pensjonariuszy domów pomocy społecznej w województwie łódzkim. Wszystkie paczki trafiły już do odbiorców. 

Żołnierze tuż przed Wigilią dowieźli do osób samotnych, seniorów i kombatantów wigilijne potrawy i podarunki. W paczkach oprócz tradycyjnych świątecznych potraw przygotowanych przez stołówkę wojskową, znalazły się produkty spożywcze zebrane z własnej inicjatywy przez żołnierzy i pracowników 9ŁBOT. 

Wśród kombatantów, którzy otrzymali wsparcie w okresie przedświątecznym jest żołnierz Armii Krajowej, harcerka Szarych Szeregów, a także samotne, starsze osoby, które w czasie pandemii zwracały się do 9ŁBOT z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków. 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycje Armii Krajowej, zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego. Jako spadkobiercy tradycji niepodległościowych, żołnierze otaczają opieką kombatantów, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość Ojczyzny a także, zgodnie ze swoją misją, wspierają lokalne społeczności w sytuacjach kryzysowych. 

W okresie przedświątecznym wsparciem zostało objętych około 100 osób.

Zobacz zdjęcia: