wersja testowa serwisu

Żołnierze i policjanci patrolują ulice Kutna. "Zdarzają się sytuacje, które narażają nas na ryzyko zakażenia koronawirusem"

Żołnierze i policjanci patrolują ulice Kutna. "Zdarzają się sytuacje, które narażają nas na ryzyko zakażenia koronawirusem"

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Wspólne służby to głównie monitorowanie sytuacji związanej z przemieszczaniem się osób.

Stan epidemii to dla każdego z nas test na odpowiedzialność. Wprowadzone nakazy i obostrzenia, mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów.

- Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia - czytamy w komunikacie KPP w Kutnie.

Na ulicach Kutna pojawiły się wspólne patrole policjantów oraz żołnierzy WOT z 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Mundurowi przede wszystkim zwracają uwagę na osoby przemieszczające się na terenie miasta.

- Kontrolują, czy piesi zachowują wyznaczoną przepisami odległość oraz czy się nie grupują. Patrole sprawdzają, czy przestrzegane są zakazy dotyczące przebywania na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne - informują mundurowi.

Zobacz film i zdjęcia: