wersja testowa serwisu

Podsumowanie „Majówki” na pabianickich drogach. Dużo pracy policjantów

251-129485
fot. KPP w Pabianicach

Tegoroczny weekend majowy był bardzo pracowity dla pabianickich funkcjonariuszy. 3 maja 2021 roku doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały trzy osoby. Nie brakowało też kierowców „na podwójnym gazie", bez uprawnień czy z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W okresie od 30 kwietnia do 3 maja 2021 roku na terenie powiatu pabianickiego doszło do 9 zdarzeń drogowych. Policjanci stwierdzili 126 wykroczeń popełnionych przez kierujących i ukarali mandatami karnymi 98 uczestników ruchu drogowego. Mundurowi interweniowali w 84 przypadkach przekroczeń prędkości. Dwóch kierujących straciło uprawnienia za jazdę z prędkością większą o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali także 14 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa, zmniejszonej liczby wyjazdów i niższego ruchu na drogach powiatu pabianickiego wcale nie było bezpieczniej. Nie obyło się bez groźnych zdarzeń, których uczestnikami byli nietrzeźwi kierujący. 3 maja 2021 roku około godziny 10.00 doszło do wypadku drogowego w Pawlikowicach. 33-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego kierując pojazdem marki Fiat Doblo zderzył się z Oplem. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Niestety okazało się, że 33-latek kierował pojazdem mimo braku uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,7 promila w organizmie mężczyzny.

W gminie Lutomiersk w ręce funkcjonariuszy wpadł 28-letni mężczyzna kierujący autem marki Volkswagen. Mieszkaniec powiatu pabianickiego wsiadł "za kółko" mimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 58-letni mieszkaniec Łasku. 30 kwietnia 2021 roku kierując pojazdem marki Kia doprowadził do kolizji na drodze ekspresowej S8 w okolicy węzła „Róża". Mężczyzna pomimo zatrzymanych uprawnień zdecydował się na kierowanie samochodem. Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia 3 pojazdów.

Pabianicka policja dziękuje uczestnikom ruchu drogowego, którzy korzystając z dróg przestrzegali przepisów prawa i przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa podczas długiego weekendu majowego

źródło: KPP w Pabianicach