wersja testowa serwisu

Wypadek na DK72, sarna wybiegła przed samochód. Policja apeluje do kierowców: Bądźmy ostrożni w pobliżu lasów

policja-auto-napis

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Pamiętajmy, że zderzenie z sarną, łosiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Dlatego, poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne należy zachować czujność.

26 stycznia 2021 roku o godzinie 9:20, w miejscowości Napoleonów w gminie Poddębice (DK72), doszło do zdarzenia drogowego. 52-letniej kierującej samochodem osobowym marki Renault Clio, jadącej z Uniejowa w kierunku Poddębic, z pobliskiego lasu wybiegła sarna. Kobieta chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, gwałtownie zahamowała, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. 52-latka została przewieziona do szpitala na obserwację.


Kilka ważnych informacji:

- podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególną czujność należy zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy bowiem zwierzyna jest najbardziej aktywna;

- należy bacznie obserwować pobocza drogi;

- kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę należy spodziewać się kolejnych, za nim najczęściej podążają inni członkowie stada;

- należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

Źródło: KPP Poddębice